CityGo Rent a Car Giriş Yap

Rent A Car Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rent A Car Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rent A Car Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rent A Car Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmetinden faydalanırken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunur. Eğer bu püf noktalara dikkat ederek araç kiralama işlemi gerçekleştirirseniz alacağınız hizmetle alakalı sıkıntı yaşama ihtimalinizi düşürürsünüz. Özellikle gün geçtikçe artan araç kiralama firma sayısını düşündüğümüzde bu noktalara dikkat etmemek aylardır beklediğiniz seyahatinizi tam bir kabusa dönüştürebilir. Bu nedenle bu yazımızda araç kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi sizler için madde madde anlatacağız.

Güvenilir Bir Rent a Car Firması İle Çalışın

Alacağınız bir araç kiralama hizmetinin kalitesini belirleyen en öncelikli etken çalıştığınız firmanın kalitesiyle doğru orantılıdır. Özellikle firmanın size vermiş olduğu sözleri tutması ve taahhüt etiklerini yerine getiriyor olması gerekir. Bunun dışında size temin edilen aracın tüm bakımlarının ve kontrollerinin düzenli olarak yapılıyor olması da güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Bu kontrollerin yapılıyor olduğunu bilebilmeniz zor olduğundan firmanın güvenilir olması gerekir. Güvenli bir araç kiralama hizmeti almak için rent a car firması hakkında araştırmanızı yapmanızı ve merdiven altı araç kiralaması yapan şirketlerle çalışmamanızı tavsiye ederiz.

Aracın Yakıt Tüketimini Kontrol Edin

Kiralayacağınız aracın kiralama maliyetinin yanında size çıkaracağı en önemli maliyet yakıt maliyetidir. Özellikle geniş motor hacmine sahip araçlarda yakıt tüketimi ciddi maliyetlere sebep olabilir. Bu nedenle de araç kiralarken aracın kilometre başına tükettiği ortalama yakıt miktarını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Seyahatinizde uzun mesafe yol kat edecekseniz yakıt tüketimindeki küçük farklar büyük bir maliyet farkına sebep olabilir.

Araç Kiralama Koşullarını Dikkatlice İnceleyin

Araç kiralama işlemlerinde ehliyet yaşı, depo dolu / boş teslim koşulu, yor yardımı ve sigorta gibi pek çok koşul bulunur. Bu koşullardan bazıları araç kiralama firmasına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, araç kiralamadan önce firmanın koşullarını dikkatle incelemesiniz. Örneğin, piyasaya göre çok daha ucuz fiyat veren bir firmadan araç kiraladıktan sonra size çok daha fazla maliyet çıkaracak olan koşullarla karşılaşabilir ve pişman olabilirsiniz. Bu nedenle de fiyata aldanıp hızlı karar vermemeli koşulların tümünü göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Daha Uygun Fiyat İçin Küçük Araç Tercih Edin

Küçük araçlar yakıt tüketimi açısından diğer araçlara kıyasla çok daha avantajlıdır. Özellikle şehir içi kullanımlarda park yeri bulmada da kolaylık sağladığından küçük araçlar daha fazla tercih edilir. Bagaj hacimleri diğer araçlara göre çok daha az olacağından bu araçlar genellikle geniş aile seyahatleri için çok uygun değildir.

Araç Sigortasını Es Geçmeyin

Araç kiralamalarda sigorta genellikle firmalar tarafından otomatik olarak yapılır ancak sigortanın kapsamı değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yapılacak olan sigortanın kapsamı ve maliyeti konusunda bilgi almayı ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde beklenmedik maliyetlerle karşılaşabilir ve sigorta kapsamı dışında kalan bazı durumlardan ötürü yüksek meblağalar ödeyebilirsiniz. Araç kiralama işlemini yaparken mutlaka sigorta seçeneklerini ve koşullarını firma yetkililerine sormalısınız.

Erken Rezervasyon Yapın

Özellikle İzmir ve İstanbul gibi araç kiralamaya ilginin yoğun olduğu şehirlerde ihtiyacınıza en uygun aracı iyi bir fiyata kiralayabilmek için erken rezervasyon yapmak oldukça önemlidir. Bayram ve yaz tatili gibi talebin yoğun olduğu dönemlerde ise erken rezervasyon yaptırmak her zamankinden de önemlidir. Son dakika yapılacak olan rezervasyonlarda istediğiniz özelliklerde ve istediğiniz fiyatta araç bulmak oldukça zor olabilir.

Hasar Tespiti Konusunda Dikkatli Olun

Araç kiralarken aracın herhangi bir hasarı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Zira araçta önceden meydana gelen bir hasar mevcut ise ve siz bunu fark etmediyseniz aracı teslim ederken bu hasarın maliyetini karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle de her araç kiralama işleminde aracı teslim almadan hasar olup olmadığını kontrol etmeli ve bulunan hasarları firma ile teyit etmelisiniz.

CityGo ile Güvenle Araç Kiralayın

İzmir ve İstanbul’da yapacağınız araç kiralamalarında güvenilir ve uygun fiyatlı hizmet almak için CityGo ile çalışabilirsiniz. CityGo ile kiralayacağınız araçlar için ihtiyaç duyduğunuz her tür bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz. Böylece aklınızda soru işareti kalmadan seyahat etmenin keyfini sürebilirsiniz. Siz de araç kiralamaya dair detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bize site üzerinden yer alan iletişim kanallarından dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.